W październiku muzyka z gier zagra w Poznaniu

Game Industry Conference, Poznań Game Arena, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Platige Image zapraszają na Epic Games Concert, który doda trochę magii do odbywających się w tym czasie branżowych imprez.

Osiemnastego października w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich – przy okazji odbywających się w tym czasie targów PGA i konferencji Game Industry Conference – odbędzie się koncert muzyki z gier komputerowych, łączący muzykę symfoniczną z rockowymi brzmieniami. Dyrygowana przez Adama Domurata 80-osobowa orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra zagra w towarzystwie Chóru Akademickiego UAM (przygotowanego przez Beatę Bielską).

Organizatorzy zapowiadają muzyczną wędrówkę przez dekady, od Mario i Sonica, przez Dooma i Assassin’s Creed aż po Wiedźmina, God of War i Metro Exodus. Kolejne szczegóły koncertu będą ujawniane w miarę jego zbliżania się, jednak zapowiedziano już przedpremierowe wykonanie utworu „Burning the Past Music Notes” z nadchodzącej gry Of Bird and Cage izraelskiego Capricia Productions. Jednym z solistów występujących na scenie będzie natomiast Ruud Jolie, gitarzysta Within Temptation.

Całość oprawiona będzie w wizualizacje i fragmenty gier oraz efekty specjalne, za które odpowiada Platige Image. Małą próbkę tego, czego można spodziewać się po koncercie możecie zobaczyć poniżej, w nagraniach z ubiegłego roku. Fani, którzy nie załapią się na koncert w Poznaniu, będą mieli drugą szansę, w listopadzie na warszawskim Torwarze. Sprzedaż biletów rusza już jutro.

– Będzie epicko! I tutaj nawet mogę posłużyć się tym przymiotnikiem bez zarzutu o to, że jest nadużywany – powiedział nam Jakub Marszałkowski, jeden z producentów koncertu – Ogromnie się cieszę, że robimy to ponownie. Zeszłoroczna edycja, która odbyła się jeszcze tylko w Poznaniu była już niezwykle gorąco przyjęta, ale też wiemy, co jeszcze można zrobić lepiej. Mamy już przygotowanych trochę niespodzianek, które będą stopniowo ogłaszane, ale też cały czas szukamy dodatkowych atrakcji, w szczególności przedpremierowych wykonań muzyki z gier wychodzących w końcówce 2019 lub na początku 2020 roku – developerów takich tytułów zapraszamy do kontaktu. Ma to szczególne znaczenie dla koncertu w Poznaniu, gdzie w ramach PGA i GIC pojawi się międzynarodowa prasa i VIPy z branży.