Przegląd tygodnia (30 stycznia – 5 luty)

Fani remontów, urządzania i strzelania będą zadowoleni.

W minionym tygodniu polskie studia zapowiedziały dwie gry, którymi chcą dać nowe życie opuszczonym obiektom. Na deser dostaliśmy anons shootera niby już dobrze znanego, ale stosownie rozbudowanego.

Ponadto zobaczyliśmy pierwszy gameplay z ExeKillera oraz 15-minutowy fragment rozgrywki z pixelartowego Holstina. Techland zdradził, jak sprzedaje się seria Dying Light, Movie Games nie udało się sprzedać studia Brave Lamb, Inkulinati zadebiutowało (acz w szczuplejszej formie, niż sądziliśmy), a twórcy serii (a in spe) Builders of… ogłosili, iż doczeka się ona wkrótce pierwszej odsłony. Wróciliśmy też do point’n’clicka Brassheart, przybliżyliśmy trochę konkretów na temat wiosennej edycji Gamedev & Creative Careers Expo 2023 oraz nadchodzącego Pixel Heaven 2023 i poznaliśmy datę debiutu Lumencrafta.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej  gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (30.01-5.02):

Inkulinati – wczesny dostęp (PC, Xbox One, Xbox Series X)
Package Dudes (PC)
Prison Simulator (PlayStation 4)
Trek to Yomi (Switch)

Nadchodzące premiery (6-12.02):

Gloria Victis: Medieval MMORPG (PC)
Perseverance Complete Edition (Switch)
Scorchlands (PC – wczesny dostęp)

Zapowiedzi polskich gier:

Sports: Renovations (PC)

Czy najlepszy polski piłkarz w historii (i jeden z najwybitniejszych na świecie), może zagwarantować sukces gry? Tego dowiemy się po premierze Sports: Renovations studia Goat Gamez, którego współzałożycielem jest właśnie kapitan naszej reprezentacji. Ma to być symulator, który pozwoli nam na renowację klubu koszykówki, przy okazji serwując niegłupią fabułę. Premiera (na pecetach) nastąpi ponoć jeszcze w tym roku.

Shadow Warrior 3: Definitive Edition (PC, PlayStation 5, Xbox Series X|S)

Ulepszony Shadow Warrior 3 to nie tylko fajerwerki graficzne, ale także mnóstwo nowej zawartości (shooter Flying Wild Hog zaoferuje kilka dodatkowych trybów zabawy i sporo przedmiotów kosmetycznych). Pogoń za starożytnym smokiem uskutecznimy na najnowszej generacji konsol, ale w Definitive Edition zagrają też posiadacze mocnych pecetów. I to niebawem, bo już 16 lutego.

Restaurant Builder (PC)

Wystarczy młot pneumatyczny, myjka ciśnieniowa i pistolet natryskowy, by rozpocząć remont nowoczesnej restauracji… I to właśnie one okażą się kluczowe w nowym tytule FreeMind. Spółka zamierza ugryźć temat kompleksowo: zaczniemy od budowy odpowiedniej przestrzeni, następnie zajmiemy się pracami wykończeniowymi, naprawami czy sprzątaniem, by skończyć dekorując i urządzając. Kiedy? Cóż, dopiero w 2023 r.

Powiązane gry: