Przegląd tygodnia (3-9 kwietnia)

Rodzime studia chcą zainteresować graczy mitologią Cthulhu i słowiańskimi klimatami.

Byte Barrel szykuje kontynuację swojej przesiąkniętej H.P. Lovecraftem ubiegłorocznej gry Forgive me Father 2, a Carbon Studio wciąż trzyma się produkcji VR i zaprezentowało mocno słowiańskie Crimen – Mercenary Tales.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (3-9.04):

Agony VR (Steam VR)
Castle Renovator (Switch)
Drill Deal – Oil Tycoon (Switch)
Eventide: Slavic Fable (Switch)
NecroCity (wczesny dostęp PC)
Super Cute Alien’s Adventure (Switch)

Nadchodzące premiery (10-16.04):

Flooded (PC)
Miniland Adventure (PC)
Shardpunk: Verminfall (PC)
Split (Xbox One)

Zapowiedzi polskich gier:

Forgive me Father 2 (PC)

Po ubiegłorocznym bardzo dobrym przyjęciu FPS-a Forgive Me Father (na Steamie 86% pozytywów z ponad 1500 opinii), studio Byte Barrel pracuje nad jego kontynuacją. Sequel kolejny raz przeniesie graczy do świata inspirowanego mitologią Cthulhu, gdzie na pociski czekać będą dziesiątki humanoidalnych wrogów. Szczegółów twórcy nie podali, ale po obrazkach na Steamie widać, że gra będzie wyglądać lepiej niż pierwowzór. Data premiery nie została ujawniona.

Crimen – Mercenary Tales (Meta Quest 2)

Carbon Studio ruszyło z promocją swojej najnowszej gry VR. Osadzona w historycznej Europie i czerpiąca garściami z XVII wieku produkcja, zawiera także słowiańskie klimaty i elementy fantasy. Tytuł, mimo komiksowej stylistyki, nastawiony jest na brutalną walkę z hordami przeciwników. Gra dedykowana jest urządzeniu Meta Quest 2, a jej premiera planowana jest już na maj tego roku.

Powiązane gry: