Polska w grze #3: Deszcz nagród, pogoda dla bogaczy

Komentujemy nominacje do CEEGA, spieramy się o GPW i NewConnect, jesteśmy zgodni, że tworząc gry nie możemy wykluczać swoich odbiorców.

Od wczoraj wiemy już, kto powalczy o statuetki CEEGA (mamy zresztą powody do dumy, Polacy zgarnęli aż 12 nominacji!). W trzecim odcinku „Polski w grze” gośćmi Mateusza Witczaka (PolskiGamedev.pl) będą przedstawiciele wyróżnionych zespołów. Michał Jackiewicz (Klabater, wydawca studia Polyslash) opowie o tym, dlaczego We. The Revolution powinno zdobyć laur za najlepszą narrację. Michał Sokolski (Star Drifters) spróbuje nas przekonać, że Driftland: The Magic Revival zasługuje na nagrodę z najlepsze udźwiękowienie. Natomiast Michał Stawicki (Creepy Jar) wyjaśni, dlaczego kapituła uznała Green Hell za kandydata do miana najlepszej produkcji z Europy Środkowo-Wschodniej.

Porozmawiamy też o tym, dlaczego warto dbać o potrzeby graczy z niepełnosprawnościami (Star Drifters ma na tym polu chlubne doświadczenia) i jak zmienia się działalność studia po wejściu na GPW i NewConnect (Creepy Jar zdążył odnaleźć się na giełdowych parkietach, Klabater właśnie stawia na nich pierwsze kroki).

 

Wersja MP3 jest dostępna w tym miejscu.

A jeśli chcecie nas przesłuchać za pośrednictwem Spotify’a – zapraszamy tutaj.