Pierwsze szczegóły na temat Vampire: The Masquerade – Coteries of New York

Krakowskie studio Draw Distance (wcześniej iFun4all) zaprezentowało pierwszy teaser i szczegóły swojej najnowszej gry narracyjnej Vampire: The Masquerade – Coteries of New York.

Tytuł ma trafić na PC i Nintendo Switcha w czwartym kwartale tego roku. Gra będzie mroczną opowieścią dla pojedynczego gracza, która osadzona jest w znanym uniwersum Vampire: The Masquerade – 5. Edycja. Dzięki pełnej licencji, nowe wątki zawarte w tej produkcji zostaną w pełni włączone do oficjalnego kanonu.

Vampire: The Masquerade – Coteries of New York przedstawia bezwzględną walkę o władzę pomiędzy dwiema wampirzymi frakcjami, Camarillą i Anarchami, wśród słynnych budynków, zanurzonych w ciemności nocnego Wielkiego Jabłka.

W grze będzie można wcielić się w przedstawiciela jednego z kilku dostępnych wampirzych klanów, a każdy z bohaterów będzie cechował się unikatowymi umiejętnościami czy liniami dialogowymi. Dzięki temu na gracza czekać będą różne zakończenia, a podejmując odmienne decyzje, będzie zyskiwał dostęp do zupełnie innych zadań.

Krakowskie studio Draw Distance wydało niedawno we wczesnym dostępie na Steamie produkcję Ritual: Crown of Horns, a w produkcji jest również gra Far Peak. Trwa też kampania na portalu finansowania społecznościowego Kickstarter, której celem jest pozyskanie funduszy na stworzenie gry planszowej Halls of Horror.