Nagrody “Dzik, nie indyk” rozdane

 

„Dzik, nie indyk” to nagroda przyznawana przez Indie Games Polska już drugi rok z rzędu. Jest to forma uznania dla polskich twórców gier niezależnych, mająca na celu uhonorowanie najlepszych premier poprzedniego roku. „Dzik, nie indyk” przyznawany jest produkcjom najwyżej ocenianym przez graczy, które jednocześnie osiągnęły znaczne sukcesy sprzedażowe.

Kogo nagrodzono? Zobaczcie sami.

 

Podsumujmy zatem najlepsze polskie gry niezależne 2023 roku:

  • Against The Storm od Eremite Games – gra otrzymywała mnóstwo pozytywnych ocen zarówno na etapie wczesnego dostępu, jak i po ostatnich aktualizacjach. Jej metascore 91 naprawdę robi wrażenie. Na początku 2024 roku twórcy gry ogłosili, że sprzedali milion kopii, nie licząc osób grających w tytuł za pośrednictwem Game Pass.
  • Contraband Police od Crazy Rocks – kolejny tytuł wyróżniający się innowacyjnym pomysłem, który został ciepło przyjęty przez graczy. W październiku, po 6 miesiącach sprzedaży ogłoszono że rozeszło się 600 tysięcy kopii, w kwietniu już 870 tys., a więc czekamy na milion wkrótce. 
  • Yet Another Zombie Survivors od Awesome Games Studios – choć to jeszcze jedna gra w fazie wczesnego dostępu, już teraz cieszy się znacznym zainteresowaniem społeczności na Steam: zebrała ponad 7 tysięcy opinii, w 90% pozytywnych.
  • House Flipper 2 od Frozen District – jedna z głośniejszych premier roku 2023, sprzedała się w liczbie 170 tysięcy kopii już w pierwsze 72 godziny od premiery. „House Flipper 2” uzyskała wysoką ocenę 79 na Metascore, liczoną z aż 37 recenzji.
  • World of Horror od Panstasz – horror z oryginalną jednobitową grafiką inspirowany twórczością Junjiego Ito oraz H.P. Lovecrafta. Nie będzie więc nikogo dziwić, jak napiszemy, że gra cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem graczy w Azji, choć nie tylko?
Powiązane gry: