Frozenheim: Drakkary gotowe do abordażu, wikingowie obierają kurs na przyszłość

Czy wikińskie najazdy to faktycznie niezły odjazd?

Frozenheim to projekt ważny zarówno dla Paranoid Interactive (wszak mówimy o producenckim debiucie studia!), jak i Hyperstrange (twórcy Elderborna rozbudowują nim swe wydawnicze portfolio). Zgodnie z zapowiedziami ich strategia, w której wcielamy się w jarla klanu wikingów, debiutuje dziś na Steamie.

Polski city builder zabierze nas na daleką Północ, którą musimy – bez zaskoczenia – podbić. Trudność ma polegać nie tylko na RTS-owych bitwach, ale i konieczności przetrwania zmiennych pór roku oraz potrzebie umiejętnego zarządzania zasobami. Dodajmy, że wczesnodostępny build pozwoli nam przetestować zarówno singla (w ramach swobodnej rozgrywki oraz fragmentu kampanii), jak i tryby dla wielu graczy.

Ale z czym to się właściwie je? Cieszę się, że pytacie, bo całkiem niedawno studio udostępniło siedmiominutowy gameplay.

Na okoliczność debiutu zespół pochwalił się także „mapą drogową”, którą przedstawia plany na przyszłość. W nadchodzących miesiącach możemy liczyć na nowe jednostki i budynki, kolejne tryby i zadania oraz sukcesywny rozwój mechanizmów związanych z potyczkami. Dodajmy, że Paranoid Interactive zobowiązało się do comiesięcznych aktualizacji, przygotowywanych „na podstawie sugestii społeczności”.

Grę pobierzecie już za kilka godzin (pod tym adresem).